fbpx

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Gabrielius Gabužis

8 vasario, 2022

Psichoenergitiniai centrai (čakros) mitologijoje buvo laikomi raktais į Dievišką jėgą, išmintį ir meilę. Senovės išminčiai žinojo, kad Dievas randamas viduje. Kūnas yra tikroji bažnyčia (šventykla), kur Dievo šviesa laukia, kol bus pažadinta. Graikų šventyklose buvo rašoma „pažink save“.

Ir visgi dabar Vakarų pseudomokslo / dvasingumo / asmeninio tobulėjimo literatūra iš šių ezoterinių žinių padarė pornografiją. Čakros tapo vienu iš populiarių keiksmažodžių – kas antras gyduolis teikia čakrų diagnostikos ir valymo paslaugas. Kiti teigia, kad viena ar kita čakra yra atsakinga už tam tikros ligos atsiradimą, turtų praradimą, nelaimingą meilę… O ką jau kalbėti apie galybę per porą minučių parašytų straipsnių šia tema, nuo kurių lūžta Google paieškos. Čakros susilygino su horoskopais. 

Mes norim visko greitai, paprastai ir nesunkiai. Va, vizualizuok mėlyną šviesą tarp akių ir nušvisi. Arba sakoma: jeigu nori uždirbti, būti vyriškas, tai įsižemink, jausk žemę, aktyvuok savo pirmą čakrą, parėk, patrepsėk, padaužyk per krūtinę ir pažadinsi žemišką energiją. New Age dvasingumo kultūra tapo paviršutinišku prietarų ir fantazijų objektu.

Rizikuoju, bet šiame veikale bandysiu nupiešti kitokį paveikslą. Noriu pateikti informaciją, kuri padėtų tau pažinti savo psichoenergetinį “aš”, jeigu jis išvis egzistuoja.

Kaip čakros veikia?

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Čakros tai lyg sielos stygos, kuriančios muziką – individualią vidinę būseną. Visi dalykai gamtoje ir kosmose turi savo sąmonės būvį.

Taip jau yra, kad brandesnės sielos turi labiau ištobulintą sąmonę, t.y. jų vidinė būsena yra labiau išdirbta, turinti daugiau gylio, švelnumo, ramybės, pozityvumo, meilės, išminties, tvirtumo ir galios elementų. Tokie žmonės kalba kitaip, stovi kitaip, elgiasi kitaip, dirba kitaip, jų tikslai kitokie. Būnant šalia jų, tiesiog galima justi magišką aurą. Kai mes matome genijų, mokslininką ar artistą, mes galvojame, kad tai talentas. Ir visgi talentas mano akimis yra ilgas, kryptingas kelių reinkarnacijų darbas, kuris leidžia ištobulinti sąmonę ir sukurti neeilinio genialumo inovacijas tam tikroje srityje. Tai, ką vadiname žiniomis, yra tam tikra sąmonės savybė. Žmogaus žinios atsispindi jo vidinėje būsenoje ir greitai suprasite kodėl.

Viskas turi sąmonę; tiesa, molio sąmonė nėra tokia ištobulinta kaip gėlės sąmonė, bet net ir akmuo jaučia, tik jo būsenos nėra tokios turtingos ir daugiasluoksnės lyginant su žmogumi. Akmens egzistencija turi savo limitus. Bet mes kažkada taip pat buvom akmenys, medžiai, gyvūnai ir per labai ilgą evoliucijos tarpą galiausiai įgijome sąmoningos būtybės sielą, kuri turi laisvą valią.

Jeigu esi grojęs gitara arba pianinu, žinai, kad norint išgauti harmoningą melodiją, pirmiausia instrumentas turi būti suderintas. Antra, žmogus, kuris naudoja tą instrumentą, turi būti įgudęs.

Taigi siela turi 7 stygas (čakras), taip pat yra 7 muzikos garsiai ir 7 vaivorykštės spalvos bei 7 dienos, per kurias Dievas sukūrė pasaulį (Biblijoje). Kažkodėl Visatai patinka 7, nežinau kodėl.

Mūsų kūnas yra instrumentas, kuris turi būti suderintas. Jei nors viena čakra skleidžia pernelyg šaižią, silpną, grubią energiją arba neskleidžia jos visai, pasiekti harmoniją neįmanoma.

Proto ir čakrų ryšys

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Čakras labai veikia mūsų mentalinė matrica – protas. Tačiau mes turime suprasti, kad protas nesibaigia galvoje – jis apima visą kūną ir kai jaučiame empatiją kitam arba energiją išorinėje aplinkoje, mūsų sąmonė ir protas prasitęsia už kūno.

Viskas yra proto kūrinys. Tavo kūnas ir tavo pačio būsena taip pat yra tavo proto kūrinys.

Tu esi tiek pat lankstus arba suvaržytas, koks yra tavo vidinis pasaulis: mintys, įsitikinimai, vertybės, nuostatos, polinkiai, vertinimai, troškimai, norai, intencijos, tikslai, filosofija, požiūris. Kitaip tariant, taip kaip suvoki pasaulį – jis toks ir bus. Taip kaip suvoki save, toks ir būsi.

Išorinė realybė irgi yra protas – tik jau Dievo / visatos. Ir visgi visi dalykai išorėje yra lankstesni, nei mums atrodo, ir kinta priklausomai nuo mūsų proto. 

Problema ta, kad mes gyvename savo kūrybos vidiniame kalėjime, kuriame subtilioji energija yra mums nepasiekiama.

Čakrų pavadinimai ir jų funkcijos

Taigi trumpai apkalbėkime kiekvieną centrą. 

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Šaknų, išgyvenimo (raudonoji) čakra, indiškai – Muladhara

Atsakingas už saugumą, stabilumą, siekį išgyventi ir daugintis. Jeigu žmogus nesijaučia saugus, šis centras bus dominuojantis ir beveik visi sprendimai bus priimami per jį. Tiesa, turiu pasakyti, kad tokioje būsenoje žmogus yra artimesnis gyvūno sąmonei – tai sakau ne norėdamas pažeminti.

Atvertas centras siurbia energiją iš žemės ir perduoda ją į aukštesnius centrus. Jo pozicija yra ties kryžkauliu ir kirkšnimis. Mes turėtume analizuoti, kaip saugiai ir stabiliai jaučiamės pasaulyje ir kam jaučiame geismą ir trauką. Tai leis mums subalansuoti šį centrą.

Šiek tiek brandesniame dvasiniame lygyje mes pradedame jausti seksualinę trauką tik tiems žmonėms, kurie yra mūsų energijos atitikmuo ar iš kurių mes turime išmokti kažkokias specifines pamokas.

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Sakralinė, asmeninių emocijų (oranžinė) čakra, indiškai – Svadhisthana

Asmenybės, galios, emocinių jausmų centras. Tai vandens energija. Šitas centras blokuotas tuomet, jeigu mes kažko nesuprantame arba nesuvokiame apie save. Jeigu turime emocijų, kurių negalime priimti.

  • Subalansuota išraiška tai jausmas, kad 100% gali būti savimi gali atsiskleisti kitiems nieko neslėpti, palaikyti atvirą ir intymų emocinį santykį su kitais.
  • Disbalansas rodo tai, kad negali būti iki galo atviras su kitu, negali priimti savęs ar kito, dėl kažko teisi save arba kitą. O gal kaip tik jautiesi geresnis už kitą. Kitaip tariant tu jausi susikaustimą ir negebėjimą būti autentišku savimi.

Ypač dvasinių dalykų ar Dievo siekiantys žmonės linkę apleisti šį centrą, nes jis iš pirmo žvilgsnio yra gan egoistiškas. Tačiau čia reikia sąžiningai pagalvoti apie save, savo poreikius ir priimti juos. Mes turim suvokti, kad gebėjimas priimti švelnumą, kūniškus malonumus ir meilę pačiam kūnui bei pozityvus savo asmenybės vertinimas yra pagrindas, ant kurio statoma visa aukštesniųjų centrų dvasinė energija. Jeigu nėra pagrindo, bus problemų su sveikata, neigiamą požiūrį į save projektuosime ir perduosime kitiems bei negalėsime integruoti aukštesnių energijų.

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Saulės rezginio, socialinė (geltonoji) čakra, indiškai – Manipūra

Tai dažniausiai vadinamas ego. Tai mokėjimo išreikšti savo asmenybę grupėje žmonių. Žmonės, kurie užima galios pozicijas arba jaučia, kad gali paveikti pasaulį, turi stipriai išvystytą centrą (tai nereiškia, kad jis yra subalansuotas – dažnai kaip tik būna priešingai).

Šis centras aktyviausias institucijose, religinėse bendruomenėse, politikoje, versle, organizacijose, draugų kompanijose, šeimoje ar bet kokiuose formaliuose santykiuose. Šio centro energijos pojūtis yra ugnis. Jeigu centras per daug aktyvus, gali išdeginti kitus centrus ir visą kūną.

  • Subalansuota: gebėjimas atrasti savo vaidmenį visuomenėje ir grupės dinamikoje. Jausmas, kad visi yra viena šeima.
  • Disbalansas: noras turėti galią grupėje, dominuoti kitus, siekis kontroliuoti, teisimas, grubumas. Jausmas, kad tavo rasė, bendruomenė, grupė ar tu esi geresnis už kitus. Karas, susipriešinimas, neapykanta kitoms žmonių grupėms.
Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Krūtinės, viską atleidžiančios besąlyginės meilės (žalioji) čakra, indiškai – Anahata

Atjautos, humaniškumo ir vienybės centras. Sakoma, kad širdyje žmogus turi išvystyti vienybę tarp minčių, žodžių, veiksmų ir idealų. Kai šis centras atvertas, mes jaučiame vienybę su aplinka ir aktyvuojasi mūsų dvasiniai gebėjimai. 

Šio centro atsivėrimas priklauso nuo emocinės brandos. Ateina laikas, kai žmogus nustoja kovoti ir tiesiog bando priimti pasaulį bei veikti vienybėje su juo. Jis bando priimti ir suprasti visus, kuriuos sutinka, tuomet jis vis po truputi tampa empatiškesnis, ir vis po truputi jis pradeda jausti, kiek daug skausmo ir kančios yra pasaulyje… Ir buvimas tame pradeda auginti jo širdies raumenį – atjautą.

Netgi didysis Buda pradėjo savo kelionę tik tada, kai suvokė neaprėpiamai didelę pasaulio kančią. Tačiau kančia nėra blogas dalykas – ji gimdo atjautą žmoguje ir skatina jį augti dvasiškai.

Su atjauta mes suvokiame, kad meilė yra aukščiausias visatos dėsnis, galingesnis už bet kokią jėgą, ir net žmonės, vedini blogų intencijų, yra verti meilės, nes veikia iš skausmo. Tačiau tai suvokti galima tik išgydžius savo sielvartą, liūdesį ir žaizdas. Įprastai mes bėgam nuo skausmo. Tai darome nuo vaikystės, mus prie to pripratina tėvai, nes dažniausiai jie pasąmoningai bėgdami nuo savo skausmo perduoda jį vaikams. Taip susikuria psichologinės traumos, perduodamos iš kartos į kartą. Žmogus turi nustoti bėgti nuo to, kas jam nemalonu, ir pažiūrėti savo šešėliui į akis. Šešėlis yra visos tos savybės, kurias mes neigiame ir kurių negalime pripažinti savyje. Jos negražios, nešvarios ir keliančios mums skausmą. Įprastai mes jas pastebime tik kituose, bet net tada mes bėgame ir nenorime į jas žiūrėti. Tačiau realybė yra ta, kad mes visada veidrodžio principu kituose matome save ir kartais tas vaizdas nėra malonus. Tik žmogus, kuris atvėrė savo širdį ir išsigydė žaizdas, gali iš tikrųjų suprasti kitą.

Žmogus su atvertu žaliuoju centru žino, kad visi esame nudrėbti  „iš to pačio molio“, o nehumaniškai besielgiantys žmonės įprastai tiesiog turi be galo sužeistą širdį. Galiausiai visuose slypi VIENA ir ta pati esmė – MEILĖ. Kai išmokstame priimti save, kitas žingsnis yra išmokti duoti meilę kitiems be lūkesčio gauti atgal.

  • Subalansuota: minčių, jausmų, žodžių, veiksmų vienybė. Tarnystė kitiems. Jutimas vienos, viską vienijančios energijos – universaliosios jėgos, meilės, vienybės, Dievo esencijos. Gili taika bei romumas, sklindantis iš krūtinės. Supratingumas ir nekonfliktiškumas. Gyvenimo priėmimas.
  • Disbalansas: konkurencija, atjautos nebuvimas, šaltumas, grubumas, elgimasis su žmonėmis kaip su daiktais, nesugebėjimas atleisti, teisimas, susiskaldymas ir vienybės nebuvimas, atskirties jausmas.
Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Gerklės, komunikacijos (žydroji) čakra, indiškai – Visuddha

Atvirumo, tiesos ir mylinčios komunikacijos šaltinis. Kitaip tariant, tai gebėjimas įkūnyti meilę. Šį centrą atverti gan sunku, nes jis reikalauja absoliutaus sąžiningumo, nuoširdumo ir atvirumo su pačiu savimi. Jei bent šiek tiek meluoji sau, nesi ištikimas arba visiškai integravęs savęs – šis centras bus užblokuotas. Taip pat jis atsakingas už efektyvią komunikaciją, rašymaą, poeziją, meną, artistiškumą, retoriką, gebėjimą įkvėpti kitus.

Kartu su širdimi tai pirmieji išminties centrai, kai žmogus pradeda daugiau klausyti, nei manyti, kad jau žino.  Jei žemesnieji centrai užverti, bet mėlynasis yra per daug aktyvus, nepajėgsime suvokti, ką mes iš tikrųjų jaučiame, negalėsime atskirti tiesos nuo melo. Būsime nepastovūs, mums bus sunku konstruktyviai išreikšti mintis. Taip pat nemokėsime apdoroti  informacijos iš kitų. Per karštai reaguosime į aplinkinių nuomonę, kuri nesutampa su mūsų, kas dar labiau suvaržys energijos tekėjimą. Jei šis centras užblokuotas, tikėtina, kad žmogus gali jausti baimę išreikšti save. 

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Trečiosios akies, kūrėjo (indigo) čakra, indiškai – Ajna

Paranormalių arba magiškų gebėjimų centras. Čia tu pats kuri realybę arba suvoki, kad ji priklauso nuo tavo vidinio pasaulio. Tai nebėra filosofinė sąvoka – tu realiai patiri savo kūrybą. Tai išminties ir okultinės galios centras.

Šiame centre atsiveria beribis kūrybingumas. Čia treniruojame gebėjimą, kuri įprasta vadinti tikėjimu. Šis žodis reikšme panašus į viltį. Tai nėra tikėjimas kažkuo apčiuopiamu – tai žinojimas, jog viskas bus gerai, kad ir kas benutiktų. Indigo centras yra neaktyvus, jeigu mums trūksta tikėjimo savimi kaip magiška asmenybe, kurios potencialas beribis.

Ir visgi Biblijoje sakoma: Dievas sukūrė žmogų pagal savo atvaizdą. Atsivėrus indigo centrui, visos tavo intencijos materializuojasi savaime. Jei esi pilnas neapykantos ir pasibjaurėjimo, gali numarinti aplink esančius augalus ar žmones, taip pat ir save. Pavyzdžiui, plauki laivu ir sugenda variklis ar plyšta burės – tau tiesiog reikia nukreipti savo širdies intenciją (valią) ir judinti laivą ten, kur nori, kad jis plauktų – o vandenynas paklus tau.

Visur egzistuoja neišsenkantys energijos resursai. Kai atitinkamas dvasinis lygis pasiektas, sielai suteikiamas pilnas priėjimas prie šių resursų. Bandymas aktyvuoti šį centrą neįvaldžius žemesnių yra labai pavojingas, tai lyg sliuogimas banglente ant cunamio bangos, neišmokus išlaikyti pusiausvyros ant mažų bangų.

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Viršugalvio, kanalo su Aukštesniąja jėga (violetinė) čakra, indiškai – Sahasrara

Jis neturi jokios funkcijos išskyrus tą, kad dėl indigo centro tikėjimo iš viršugalvio atsiveria fontanas energijos tiesiai iš Dievo / Visatos ir tuomet širdyje jaučiame absoliutų susiliejimą su aplinka. Nebelieka jokio ego “aš” ir “tu”, yra tik vienas bendras “Mes”.

Kuo intensyvesnis susiliejimo ir ekstazės jausmas, tuo stirpriau šita čakra veikia. Čia galiausiai mes suvokome, jog Dievas ir aš esame viena.

Jeigu širdies čakra atsakinga už žmogišką meilę, tai šita atsakinga už Dievišką meilę, kuriuoje egzistuoja absoliutus vienis su aplinka. Šita meilę suteikia visišką savo atskirojo “aš” ištirpimo jausmą.

Momentais, kai šis centras atsiveria, mes jaučiame visišką saugumą, vienybę ir palaimą, kurią suteikia šviesos energija iš viršugalvio. Mes galime paprašyti šios šviesos gydymo, kažkokių atsakymų ar bet ko kito. Jei tai neprieštarauja visatos dėsniams, mūsų noras visada išpildomas. Čia mes sužinome, kad Dievas visada mus saugo, o paprašius visada padeda. 

Kai energija iš apatinės čakros pakyla iki indigo ir galiausiai išsiveržia per viršugalvį, žmogus patiria protu nesuvokiama ekstazę – tai Rytuose vadinama Samadhi.

Čakrų aktyvacijos lygiai

Įprastai pas kiekvieną žmogų centrai yra miegantys – veikia pasąmoningai. Bet per aktyvų savęs tyrinėjimą juos galima pažadinti, o mes galime išmokti reguliuoti savo vidines būsenas.

Pradėję tyrinėti centrus, greičiausiai pastebėsime, kad jie generuoja nedidelį kiekį energijos. Jos stiprumas nėra svarbus, svarbu vystyti bendrą balansą. Problema ta, kad jeigu viena iš čakrų išvystyta intensyviai, o kitos ne, žmogaus sveikata pašlija: gali atsirasti psichiniai sutrikimai, psichosomatiniai skausmai ir visokie kitokie gydytojams nepaaiškinami dalykai.

Mes turime siekti BALANSO visada, visame kame. Jei čakros visiškai užblokuotos, žmogus neturės jokios gyvybinės energijos ir jausis leisgyvis. Įprastai pas kiekvieną čakros yra šiek tiek užsidariusios, bet tie blokai nėra dideli ir su truputėliu darbo jie gali būti pašalinti. Tačiau net ir užsiblokavęs gali jausti meilę, džiugesį ir kitas pozityvias emocijas… Skirtumas tik tas, kad tavo būsenos nebus stabilios ir intensyvios. Taip pat kartais norint atblokuoti apatines čakras, reikia dirbti su viršutinėm ir atvirkščiai. Kai čakros pilnai atvertos, mes galime didinti jų pajėgumą – tai vadinama kristalizavimo arba gryninimo procesu.

Psichoenergetiniai Centrai – Kaip Naudotis Savo 6-uoju Pojūčiu

Reziumė

Jei pasiklausysi skirtingų religijų lyderių, suprasi, kad jie kalba skirtingomis kalbomis. Tačiau tai netiesa – iš tikrųjų kiekviena religija yra apie tą patį, kiekvienas pranašas suvokė panašius dalykus ir pačią tiesą, bet dėl jų gyvenimo patirties, kultūros, kurioje gyveno, ir mentalinio pasaulio, jie komunikavo viską per savo perspektyvą, t.y. taip, kaip jie suprato. Nors tiesa yra viena, jos pateikimų yra tiek, kiek sielų visatoje. 

Gerai turėti kažkokį pagrindą, nuo kurio gali atsispirti ir leistis į savo kelionę.

Visose kultūrose kundalini energijai, kuri pasislėpusi čakrose, apibūdinti buvo naudojama gyvatė, kuri simbolizuoja supainiotą galvosūkį arba mįslę, paslaptį. Neofito užduotis yra išnarplioti šią mįslę. Darbas su čakromis visada yra nėrimas į mistiką, kur niekas nėra žinoma. O dabar eik, siek, tyrinėk ir atrask savo tiesą.

Daugiau Straipsnių:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Share via
Copy link
Powered by Social Snap
We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept