Kūnas yra tikroji bažnyčia (šventykla), kur Universaliosios energijos laukia, kol bus pažadintos. Graikų šventyklose buvo rašoma „pažink save“.
Iš ties, jei pažinsi save, pažinsi ir Kūrėją.
Ir visgi dabar Vakarų pseudomokslo ezoterikos kultūra padarė iš šių žinių pornografiją. Dabar kas antras gyduolis teikia energetinių centrų diagnostikos ir valymo paslaugas. Kiti teigia, kad viena ar kita čakra yra atsakinga už tam tikros ligos atsiradimą, turtų praradimą, nelaimingą meilę… O ką jau kalbėti apie galybę per porą minučių parašytų straipsnių šia tema, nuo kurių lūžta Google paieškos. Energetiniai centrai susilygino su horoskopais.
Mes norim visko greitai, paprastai ir nesunkiai. Va, vizualizuok mėlyną šviesą tarp akių ir nušvisi. Arba sakoma: jeigu nori uždirbti, būti vyriškas, tai įsižemink, jausk žemę, aktyvuok savo pirmą čakrą, parėk, patrepsėk, padaužyk per krūtinę ir pažadinsi žemišką energiją. New Age dvasingumo kultūra tapo paviršutinišku prietarų ir fantazijų objektu.
Noriu pateikti informaciją, kuri padėtų tau pažinti savo tikrąjį “aš” ir atrakinti 6-ajį pojūtį.
Turinys
Proto ir energijų ryšys

Žmogų galima skirti į tris sritis: protas, širdis kūnas. Protas – tai mūsų inetelektas ir išmintis, širdis – jausminė būsena ir energetika, o kūnas – instinktai, veiksmai ir galūtinis mūsų sielos produktas.
Protas yra kaip programinis kodas, o širdis kaip jau veikianti programos aplinka. Kokias mintis sau užduodame, tokias emocines būsenas ir susikursime. Tiesa sakant, meilė prasideda ne širdyje, o prote, nuo mylinčių minčių. Jeigu norime jausti daugiau meilės pirma turime suvokti, koks programinis kodas, kokie įsitikinimai, atsminimai ir mintys, mums trukdo tai pasiekti. Nes jeigu tavo protas būtų sukonfiguruotas meilės programinio kodo kalba, tu natūraliai visada jaustum meilę ir palaimą.
Viskas kyla iš proto. Tu esi tiek pat lankstus arba suvaržytas, koks yra tavo protas: mintys, įsitikinimai, vertybės, nuostatos, polinkiai, vertinimai, filosofija, požiūris. Kitaip tariant, taip kaip suvoki pasaulį – jis toks ir bus. Taip kaip suvoki save, toks ir būsi.
Širdis ir 6-asis pojūtis
Mūsų dvasinė širdis yra lyg pompa, pumpuojanti gyvybinę energiją, tai ką indai vadina prana. Vėl gi šita energija visada pereina per proto filtrą. Bet širdis yra atsakinga už bendrą organizmo energetiką ir už 6-ajį pojūtį.
6-asis pojūtis lengviausiai ištreniruojamas per atjautą ir meilės davimą. Pirmiausia mes turime išmokti atpalaiduoti savo krūtinę ir pajusti kaip kiekvieną įkvėpimą ir iškvėpimą reguliuoja širdis ir mūsų nosies šnervės. Vėliau, kai išmokstame atsipalaiduoti ir atverti savo širdį tiek, kad galėtume jausti švelnią, raminančią šviesą, dvelkiančia iš krūtinės, mes galime pardėti treniruoti savo 6-ajį pojūtį. Teoriškai jis visada yra aktyvus, bet neatvėrus širdies jį labai sunku jausti ir treniruoti.
Pratimas:
Pakvėpuokite per širdį. Su kiekvienu iškvėpimu atpalaiduokite širdį. Intensyviai pakvėpavę pabūkite ramybėje ir pajuskite širdies alsavimą. Nukreipkite savo dėmesį į kokį nors objektą ir iš širdies dovanokite jam meilę. Pajuskite kaip meilė skverbiasi iš jūsų krūtinės į išorę.
Jeigu atlikote pratimą teisingai, jūs galėjote pajusti, kad kai siunčiate energija iš širdies, jūs pradedate jausti ir tą objektą, kuriam tą energiją siunčiate, tai yra 6-oji pojūčio atradimo pradžia.
Toliau pakalbėkime apie kiekvieną psichoenergetinį centrą bei kaip jį atverti.
Čakrų pavadinimai ir jų funkcijos

Šaknų, išgyvenimo (raudonoji) čakra, indiškai – Muladhara
Atsakingas už saugumą, stabilumą, siekį išgyventi ir daugintis. Jeigu žmogus nesijaučia saugus, šis centras bus pernelyg aktyvus ir žmogus jaus nerimą.
Atvertas centras siurbia energiją iš žemės ir perduoda ją į aukštesnius centrus. Jo pozicija yra ties kryžkauliu ir kirkšnimis. Čia mes turėtume analizuoti, kaip saugiai ir stabiliai jaučiamės pasaulyje ir kam jaučiame geismą ir trauką. Tai leis mums subalansuoti šį centrą.

Sakralinė, asmeninių emocijų (oranžinė) čakra, indiškai – Svadhisthana
Asmenybės, galios, emocinių jausmų centras. Tai vandens energija. Šitas centras blokuotas tuomet, jeigu mūsų emocijos yra disbalanse.
- Subalansuota išraiška tai jausmas, kad 100% gali būti savimi gali atsiskleisti kitiems nieko neslėpti, palaikyti atvirą ir intymų emocinį santykį su kitais.
- Disbalansas rodo tai, kad negali būti iki galo atviras su kitu, negali priimti savęs ar kito, dėl kažko teisi save arba kitą. O gal kaip tik jautiesi geresnis už kitą.

Saulės rezginio, socialinė (geltonoji) čakra, indiškai – Manipūra
Tai dažniausiai vadinamas ego. Tai mokėjimo išreikšti savo asmenybę grupėje žmonių. Žmonės, kurie užima galios pozicijas arba jaučia, kad gali paveikti pasaulį dirba su šiuo centru (tai nereiškia, kad jis yra subalansuotas – dažnai kaip tik būna priešingai).
Šis centras aktyviausias institucijose, religinėse bendruomenėse, politikoje, versle, organizacijose, draugų kompanijose, šeimoje ar bet kokiuose formaliuose santykiuose. Šio centro energijos pojūtis yra ugnis. Jeigu centras per daug aktyvus, gali išdeginti kitus centrus ir visą kūną.
- Subalansuota: gebėjimas atrasti savo vaidmenį visuomenėje ir grupės dinamikoje. Jausmas, kad esi svarbus, kad esi pajėgus keisti pasaulį.
- Disbalansas: noras turėti galią grupėje, prievarta. Jausmas, kad tavo rasė, bendruomenė, grupė ar tu esi geresnė už kitus. Karas, susipriešinimas, neapykanta kitoms žmonių grupėms.

Krūtinės, viską atleidžiančios besąlyginės meilės (žalioji) čakra, indiškai – Anahata
Atjautos ir humaniškumo centras. Kai šis centras atvertas, mes jaučiame vienybę su aplinka ir aktyvuojasi mūsų dvasiniai gebėjimai (6-asis pojūtis)
Šio centro atsivėrimas priklauso nuo emocinės brandos. Ateina laikas, kai žmogus nustoja kovoti ir tiesiog bando priimti pasaulį bei veikti vienybėje su juo. Jis bando priimti ir suprasti visus, kuriuos sutinka, tuomet jis vis po truputi tampa empatiškesnis, ir vis po truputi jis pradeda jausti, kiek daug skausmo ir kančios yra pasaulyje… Ir buvimas tame pradeda auginti jo širdies raumenį – atjautą.
Netgi didysis Buda pradėjo savo kelionę tik tada, kai suvokė neaprėpiamai didelę pasaulio kančią. Tačiau kančia nėra blogas dalykas – ji gimdo atjautą žmoguje ir skatina jį augti dvasiškai.
Su atjauta mes suvokiame, kad meilė yra aukščiausias visatos dėsnis, galingesnis už bet kokią jėgą, ir net žmonės, vedini blogų intencijų, yra verti meilės, nes veikia iš skausmo. Tačiau tai suvokti galima tik išgydžius savo sielvartą, liūdesį ir žaizdas. Įprastai mes bėgam nuo skausmo. Tai darome nuo vaikystės, mus prie to pripratina tėvai, nes dažniausiai jie pasąmoningai bėgdami nuo savo skausmo perduoda jį vaikams. Taip susikuria psichologinės traumos, perduodamos iš kartos į kartą. Žmogus turi nustoti bėgti nuo to, kas jam nemalonu, ir pažiūrėti savo šešėliui į akis. Šešėlis yra visos tos savybės, kurias mes neigiame ir kurių negalime pripažinti savyje. Jos negražios, nešvarios ir keliančios mums skausmą. Įprastai mes jas pastebime tik kituose, bet net tada mes bėgame ir nenorime į jas žiūrėti. Tačiau realybė yra ta, kad mes visada veidrodžio principu kituose matome save ir kartais tas vaizdas nėra malonus. Tik žmogus, kuris atvėrė savo širdį ir išsigydė žaizdas, gali iš tikrųjų suprasti kitą.
Žmogus su atvertu žaliuoju centru žino, kad visi esame nudrėbti „iš to pačio molio“, o nehumaniškai besielgiantys žmonės įprastai tiesiog turi be galo sužeistą širdį. Galiausiai visuose slypi VIENA ir ta pati esmė – MEILĖ. Kai išmokstame priimti save, kitas žingsnis yra išmokti duoti meilę kitiems be lūkesčio gauti atgal.
- Subalansuota: atjauta, jautrumas, gili taika bei romumas, sklindantis iš krūtinės. Supratingumas ir nekonfliktiškumas. Gyvenimo priėmimas.
- Disbalansas: atjautos nebuvimas, šaltumas, grubumas, nejautrumas, elgimasis su žmonėmis kaip su daiktais, nesugebėjimas atleisti, teisimas, atskirties jausmas.

Gerklės, komunikacijos (žydroji) čakra, indiškai – Visuddha
Atvirumo, tiesos, integracijos bei mylinčios komunikacijos šaltinis. Kitaip tariant, tai gebėjimas įkūnyti meilę. Šį centrą atverti gan sunku, nes jis reikalauja absoliutaus sąžiningumo, nuoširdumo ir atvirumo. Jei bent šiek tiek meluoji sau, nesi ištikimas arba visiškai integravęs savęs – šis centras bus užblokuotas. Taip pat jis atsakingas už efektyvią komunikaciją, rašymą, poeziją, meną, artistiškumą, retoriką, gebėjimą įkvėpti kitus.
Jei žemesnieji centrai užverti, bet mėlynasis yra per daug aktyvus, nepajėgsime suvokti, ką mes iš tikrųjų jaučiame, negalėsime atskirti tiesos nuo melo. Būsime nepastovūs, mums bus sunku konstruktyviai išreikšti mintis. Taip pat nemokėsime apdoroti informacijos iš kitų. Per karštai reaguosime į aplinkinių nuomonę, kuri nesutampa su mūsų, kas dar labiau suvaržys energijos tekėjimą. Jei šis centras užblokuotas, tikėtina, kad žmogus gali jausti baimę išreikšti save.

Trečiosios akies, kūrėjo (indigo) čakra, indiškai – Ajna
Paranormalių arba magiškų gebėjimų centras. Čia tu pats kuri realybę arba suvoki, kad ji priklauso nuo tavo vidinio pasaulio. Tai nebėra filosofinė sąvoka – tu realiai patiri savo kūrybą. Tai išminties ir okultinės galios centras.
Šiame centre atsiveria beribis kūrybingumas. Čia treniruojame gebėjimą, kuri įprasta vadinti tikėjimu. Šis žodis reikšme panašus į viltį. Tai nėra tikėjimas kažkuo apčiuopiamu – tai žinojimas, jog viskas bus gerai, kad ir kas benutiktų. Indigo centras yra neaktyvus, jeigu mums trūksta tikėjimo savimi kaip magiška asmenybe, kurios potencialas beribis.
Ir visgi Biblijoje sakoma: Dievas sukūrė žmogų pagal savo atvaizdą. Atsivėrus indigo centrui, visos tavo intencijos materializuojasi savaime. Jei esi pilnas neapykantos ir pasibjaurėjimo, gali numarinti aplink esančius augalus ar žmones, taip pat ir save.

Viršugalvio, kanalo su Aukštesniąja jėga (violetinė) čakra, indiškai – Sahasrara
Susiliejimo su Dievu energija. Čia du tampa vienu. Čia tu jauti, kad nebetu gyveni savo gyvneimą, o Dievas veikia per tave. Čia pasiekiamas aukščiausias savirealizacijos lygis – nušvitimas – samadhi būsena. Jeigu prieš tai buvęs trečiosios akies atsivėrimas yra paranormalių galių pradžia, tai pilnas šios čakros atsivėrimas yra visiškasi susiliejiams su kosmine visatos sąmonę. Čia visis magiški gebėjimai tampa pasiekiami žmogui.
Pavyzdžiui, plauki laivu ir sugenda variklis ar plyšta burės – tau tiesiog reikia nukreipti savo valią ir judinti laivą ten, kur nori, kad jis plauktų – o vandenynas paklus tau.
Visur egzistuoja neišsenkantys energijos resursai. Kai atitinkamas dvasinis lygis pasiektas, sielai suteikiamas pilnas priėjimas prie šių resursų. Bandymas aktyvuoti šį centrą neįvaldžius žemesnių yra labai pavojingas, tai lyg sliuogimas banglente ant cunamio bangos, neišmokus išlaikyti pusiausvyros ant mažų bangų.
Jeigu širdies čakra atsakinga už žmogišką meilę, tai šita atsakinga už Dievišką meilę, kuriuoje egzistuoja absoliutus vienis su aplinka. Šita meilę suteikia visišką savo atskirojo “aš” ištirpimo jausmą.
Momentais, kai šis centras atsiveria, mes jaučiame visišką saugumą, vienybę ir palaimą, kurią suteikia šviesos energija iš viršugalvio. Mes galime paprašyti šios šviesos gydymo, kažkokių atsakymų ar bet ko kito. Jei tai neprieštarauja visatos dėsniams, mūsų noras visada išpildomas. Čia mes sužinome, kad Dievas visada mus saugo, o paprašius visada padeda.
Čakrų aktyvacijos lygiai
Įprastai pas kiekvieną žmogų centrai yra miegantys – veikia pasąmoningai. Bet per aktyvų savęs tyrinėjimą juos galima pažadinti, o mes galime išmokti reguliuoti savo vidines būsenas.
Yra du esminiai dalykai, kuriuos reikai įsisamoninti: valymas, plėtimas ir balansas.
Valymas, tai kai mes gryniname ir tyriname energiją esančią, kažkurioje tai čakroje.
Plėtimas, kai mes didiname čakros energijos pralaidumą, kai mes didiname jos energetinę galią. Pradėję tyrinėti centrus, greičiausiai pastebėsime, kad jie generuoja nedidelį kiekį energijos. Jos stiprumas nėra svarbus, svarbu vystyti bendrą balansą.
Balansas, tai kai tarpusavyje esančios čakros yra išvystytos panašiame lygyje. Problema ta, kad jeigu viena iš čakrų išvystyta intensyviai, o kitos ne, žmogaus išeina iš balanso ir pasidaro nestabilus: gali atsirasti psichiniai sutrikimai, psichosomatiniai skausmai ir visokie kitokie gydytojams nepaaiškinami dalykai.
Mes turime siekti BALANSO visada, visame kame. Jei čakros visiškai užblokuotos, žmogus neturės jokios gyvybinės energijos ir jausis leisgyvis. Įprastai pas kiekvieną čakros yra šiek tiek užsidariusios, bet tie blokai nėra dideli ir su truputėliu darbo jie gali būti pašalinti. Tačiau net ir užsiblokavęs gali jausti meilę, džiugesį ir kitas pozityvias emocijas… Skirtumas tik tas, kad tavo būsenos nebus stabilios ir intensyvios. Taip pat kartais norint atblokuoti apatines čakras, reikia dirbti su viršutinėm ir atvirkščiai. Kai čakros pilnai atvertos, mes galime didinti jų pajėgumą – tai vadinama kristalizavimo arba gryninimo procesu.

Reziumė
Jei pasiklausysi skirtingų religijų lyderių, suprasi, kad jie kalba skirtingomis kalbomis. Tačiau tai netiesa – iš tikrųjų kiekviena religija yra apie tą patį, kiekvienas pranašas suvokė panašius dalykus ir pačią tiesą, bet dėl jų gyvenimo patirties, kultūros, kurioje gyveno, ir mentalinio pasaulio, jie komunikavo viską per savo perspektyvą, t.y. taip, kaip jie suprato. Nors tiesa yra viena, jos pateikimų yra tiek, kiek sielų visatoje.
Gerai turėti kažkokį pagrindą, nuo kurio gali atsispirti ir leistis į savo kelionę.
Visose kultūrose kundalini energijai, kuri pasislėpusi čakrose, apibūdinti buvo naudojama gyvatė, kuri simbolizuoja supainiotą galvosūkį arba mįslę, paslaptį. Neofito užduotis yra išnarplioti šią mįslę. Darbas su čakromis visada yra nėrimas į mistiką, kur niekas nėra žinoma. O dabar eik, siek, tyrinėk ir atrask savo tiesą.