fbpx

Jei Manai, Kad Gyvenimas Beprasmis, Perskaityk Šitai

Gabrielius Gabužis

1 kovo, 2022

Kiekvienas veiksmas tai galimybė tobulėti.

Siela gyvena daugybę gyvenimų: su kiekviena reinkarnacija mes tobulėjame ir per žinias bei išmintį artėjame prie vis intymesnio universaliosios Jėgos – beformės, bevardės, mistinės esmės, kuri jungia Visatą – patyrimo, susijungimo ir pažinimo.

Gėlė auga, nes ši Jėga teikia jei gyvybę. Viskas tarpusavyje sujungta bendru energijos tinklu. Ši Jėga slypi ir žmogaus viduje, bet kaip ją atrasti?

Paprastiems žmonėms jų gilioji esmė dażnai lieka nepažinta ir neištyrinėta. Mes nežinome, kas mes iš tikrųjų esame. Neturime krypties. Nežinome, kokią didelę galią turi mintys. Nežinome, kad vien tikėjimu galime išgydyti save ir savo artimuosius. Žmonės taip stengiasi būti pirmi, kad nebespėja išgirsti savo pačių sielos balso. O kas svarbiausia, jie nežino, kas yra tikroji meilė. Meilė tai artimiausias žodis, kuris apibūdina universaliąją Jėgą…

Apie Jėgą kalbėti bergždžia

Apie Jėgą kalbėti arba stengtis ją apibūdinti yra beprasmiška. Žmogui, kuris pažįsta dieviškąją Jėgą, nereikia nieko aiškinti. Žmogui, kuris nepažįsta, joks aiškinimas nepadės. Tikrasis Jėgos vardas yra mistika. Jėgos neįmanoma įvardyti arba sutalpinti į žodžius – tik per asmeninę patirtį žmogus gali pajusti Didžiąją Dvasią ir išvystyti su ja ryšį. Žodiniai apibūdinimai šiuo atveju visada meluoja.

Bet jei jau kalbame apie dieviškają Jėgą, tai mielai pacituočiau Alberto Einšteino žodžius:

„Tikiu į Spinozos Dievą, kuris atsiskleidžia dėsningoje gamtos harmonijoje, o ne į Dievą, kuris rūpinasi, vertina ar teisia žmones“.

Jei Manai, Kad Gyvenimas Beprasmis, Perskaityk Šitai

Išminčius yra ne tas, kuris kalba apie viską taip lyg būtų visažinis. Tie, kurie žino, ne giriasi, o išlaiko tylą… Kai nesistengiame savo valia valdyti gyvenimo ir vaizduoti, kad žinome, mes paliekame erdvės viskam gimti ir susiformuoti savaime. Išminčius yra tas, kuris moka veikti neprieštaraudamas gyvenimo eigai, jis mokosi gyventi darnoje su ja. Bandymas kontroliuoti ir kiti būdai įgyti naudos sau atneša kančią. Išminties durys užvertos ir atsiveria tik tiem, kurie moka klausytis tyloje Jėgos. Tuomet tu iš tiesų gali jausti gyvenimo pulsą. Tyloje mes juntame Jėgą… Nuo šio jautimo ir prasideda mūsų dvasinis kelias.

Sąmonė kuria realybę

Sąmonė suteikia gyvybę formai ir materijai. Egzistuoja makro- ir mikrovisata. Makro- tai mūsų išorinė realybė. Mikro- – vidinė. Dieviškoji Sąmonė sukūrė šį pasaulį, bet mes taip pat turime sąmonę – tai argi tai nereiškia, kad galime paveikti šią realybę kartu su ją sukūrusia universaliąja Jėga?

01-The-Heart-and-Mind-Alfred-Basha-The-World-of-the-Mind-Expressed-in-Drawings-www-designstack-co
Alfred Basha iliutracija

Sąmonės būsenos kuria išorinę realybę, o pati realybė yra multidimensinė. Tai reiškia, kad priklausomai nuo to, kokią emocinę būseną išgyvenate, tokią pasaulio pusę ir matysite. Depresija sergantis žmogus gali jus patikinti, kad jausmai tikrai transformuojasi į realybę. Kai nebėra fizinių jėgų gyventi, viskas atrodo pilka ir be gyvybės.

Gyvenimas yra tavo sąmonės kūrybos atspindys. Jausmai yra dažai, kurie manifestuojasi į 3D pavidalo realybę. Mūsų mintys sukuria jausmus, o jausmai – tikrovę, kurioje gyvename… Kiekvienas sąmonės būvis yra kūrybiškumo išraiška. Su šiek tiek praktikos galima išmokti reguliuoti savo psichines būsenas. Net toks paprastas dalykas kaip kambario tvarkymas ar dulkių valymas gali tapti gilia dvasine praktika. Tvarkydamiesi mes galime įsivaizduoti, kad su fiziniu veiksmu mes taip pat išvalome sielą bei protą nuo visko, kas nėra reikalinga. Bėgiodami ar sportuodami mes galime įsivaizduoti, kad su kiekvienu žingsniu įgauname vis daugiau galios ar greičio. Tuomet tai tampa dvasine praktika ir proto treniruote. Negatyvios patirtys – irgi pamokos, jos užgrūdina sielą ir stimuliuoja augimą; jeigu viskas būtų lengva, niekas netobulėtų ir neaugtų.

Skausmas

Mes įsikūnijame žemėje tam, kad augtume ir pasiektume vis subtilesnį ir gilesnį sielos balansą. Dėl šios priežasties siela dažnai pasirenka sunkias gyvenimo sąlygas su daug iššūkių, nes būtent tokios situacijos yra reikalingos norint pasiekti gilesnę pusiausvyrą.

Jei Manai, Kad Gyvenimas Beprasmis, Perskaityk Šitai

Pavyzdžiui, jei praeituose gyvenimuose žmogus buvo įsitraukęs į save ir negalvojo apie kitus ar aplinką, kitame gyvenime jis gali pasirinkti gimti su kokiu nors protiniu sutrikimu ar šeimoje, kur jo poreikiai nebus pilnai patenkinami, kur juo bus nepakankamai rūpinamasi. Tokia patirtis atrodo skausminga, tačiau per tą skausmą siela pajunta, kiek kančios kyla jai pačiai, kai kiti aplinkui galvoja tik apie save ir nesirūpina ja. Taip siela mokosi įgyti teisingą mąstymą ir įvaldyti meilės principą.

Šią akimirką žmogui gali atrodyti, kad jo gyvenimas tikrai pasmerktas kančiai, lyg nėra jokios išeities. Tačiau būtent tokias situacijas jis norėjo patirti prieš įsikūnijimą. Pomirtiniame pasaulyje mes aiškiai matome savo disbalansą ir ką mums reikia išmokti.

Daugiau apie praeitus gyveinmus ir pomirtinį pasaulį gali pasiskaityti psichiatro Brain Weiss knygoje „Praeiti gyvenimai, sutikti mokytojai arba Michael Newton „Sielų kelionės“.

Esmė ne tai, kas mums nutinka gyvenime, bet tai, kaip mes reaguojame ir ko pasimokome iš kiekvienos situacijos. Jeigu gyvenimas būtų tik malonumai, mes nė kiek neaugtume.

Etikos ir dorybės principas

Įprastai žmonės gyvena dvasinėj tamsoj. Tai klampus, depresyvus ir slegiantis emocinis būvis. Tamsios sielos dažnai pasižymi godumu, neapykanta, aplinkinių išnaudojimu, manipuliavimu ir kitais grubaus egoistinio elgesio modeliais. Jos nesilaiko etikos ir moralės principų. Etika nėra vien tik subjektyvus asmenybės polinkis į teisingumą. Tai objektyvus visatos dėsnis, kurio nesilaikant neįmanoma tobulėti dvasiškai. Tik žmogui, kuris nenusižengia savo sąžinei ir stengiasi būti etiškas, atsiveria palaima – šviesios sąmonės būsenos. Žmogus, atradęs šviesą savyje, laikomas išminčiumi.

Jei Manai, Kad Gyvenimas Beprasmis, Perskaityk Šitai

O štai tamsa yra neišmanymo būvis. Tai jokiu būdu nėra smerkiantis apibūdinimas, tai tiesiog būsena, kurioje žmogus neturi dvasinių žinių ir nesuvokia, kaip jis pats sukuria slegiančias būsenas.

Meilė ar kontrolė

Gyvenime mes blaškomės tarp įvairių pomėgių, krypčių, minčių, tačiau yra dvi kertinės idėjos, kurios gyvenime labai svarios. Kam mes dedikuojam savo gyvenimą – egoizmui ar altruistinei meilei. Arba, kitaip tariant, gyventi dėl savęs arba dėl kitų. Egoizmas veda prie atskirties. Altruizmas prie vienybės. Egoistas bandys kontroliuoti gyvenimą ir kitus žmonės, kad įgytų naudos sau, o altruistas atvirkščiai – sieks dovanoti savo meilę kitiems, ir jei jis bus išmintingas,  atsisakys kontrolės ir leis gyvenimui tekėti sava vaga.

Tiesa, absoliutus altruizmas neegzistuoja, čia mes kalbame apie altruizmo dvasią, požiūrį ir polėkį, o ne faktą, kad turi viską atiduoti kitiems ir nė kiek nesirūpinti savimi. Savęs aukojimas ar alinimas nėra išminčiaus bruožas.

Altruizmo kelyje mes turėtume veikti be savanaudiškų interesų, ypač darbe. Darbas yra atliekamas dėl pačio dirbimo, lyg pareiga. Be prisirišimų ar troškimų gauti atlygį. Tačiau tai nereiškia, kad mes turėtume atsisakyti atlygio – tiesiog tai neturėtų būti mūsų vyraujanti motyvacija. Mūsų troškimas turėtų būti nukreiptas į norą padėti kitam – tai turi tapti mūsų meilės išraiška. Tikra meilė yra be noro pasipelnyti, kai norime gero kitiems. Žinoma, mylėti save taip pat reikia, tačiau tai neturi pereiti į egoizmą ar troškimą gauti naudos sau. Meilė sau turėtų kilti iš atjautos, kuklumo ir nuolankumo, o ne iš arogancijos, narciziškumo ar savęs dievinimo.

Pamokos

Ne visos sielos yra lygios, ne visos pamokos – vienodos, kiekvienas turi savo karmą bei likimą ir sprendžia savas problemas. Negalvok, kad dvasiniai dalykai skirti visiems ar kad „nedvasingi“ yra pasiklydę – jie mokosi būtent to, ko ir turi mokytis šią akimirką, pasaulis veikia tobulu tikslumu. Kančia yra tam, kad priverstų mus mokytis ir apsvarstyti savo pasirinkimus. Jeigu mes to nedarome, mes įsisukame į nesibaigiantį nelaimių ratą ir tai tęsiasi tol, kol mes suvokome, ko jis mus moko.

Daugiau Straipsnių:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Share via
Copy link
Powered by Social Snap
We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept